O nas

Makutu to manufaktura kosmetyczna stworzona po to by cieszyć się życiem blisko natury. To połączenie laboratorium chemicznego z pracownią zielarską.

W pracowni tworzymy naturalne kosmetyki personalne, unikalne produkty dostosowane do potrzeb indywidualnych każdego odbiorcy. Każdy kosmetyk jest inny – tak jak każdy człowiek jest inny.

 Mieszkamy w lesie, zbieramy odpowiednie zioła i rośliny by potem w naszym laboratorium przekształcić je w ekstrakty, których bezpiecznie możemy użyć w robionych przez nas kremach i preparatach myjących. Staramy się, aby surowce były pozyskiwane od lokalnych producentów, nie zawsze to jest możliwe, wiele cennych surowców kosmetycznych nie rośnie w Europie, zwracamy uwagę na „Fair trade”.

Każda roślina jest wybierana z uważnością, a proces przetwarzania jest przemyślany i kontrolowany przez chemika. W wyniku specjalnej obróbki z roślin wydobywane są czynniki aktywne – to co rośliny mają najlepszego do oddania. Lubimy mieć pod kontrolą również bakterie, nasze kosmetyki są czyste i bezpieczne, tworzone zgodnie z regulacjami UE.

Dzięki tym wszystkim staraniom nasze kosmetyki są skuteczne. Są całkowicie naturalne, wegetariańskie i organiczne, są też całkowicie bezpieczne i ekologiczne.  Testujemy je na sobie i na znajomych, nie na zwierzętach.

 Pakujemy je w taki sposób, aby nie generować więcej śmieci niż to konieczne, dlatego nie zobaczycie u nas kredowanych kartoników, przywieszek, woreczków i innych rzeczy, które są” śmieciami” przyczepionymi do produktu.  Filozofia” zero waste” jest nam bliska nie tylko przy wyborze opakowania, ale również przy produkcji.

Tworzymy to miejsce z pasji …mamy nadzieję, że się nią zarazisz.

Makutu: Katarzyna i Piotr