Aloe vera

Roślina o niesamowitych właściwościach. Jego zastosowań jest tak wiele, że aż trudno zliczyć. Działa dezynfekująco, antybakteryjnie, antyseptycznie, antywirusowo, antygrzybiczo… Lista jego zalet nie ma końca. Dla Makutu najważniejsze jest, że koktajl witamin, minerałów i przeciwutleniaczy zawarty w roślinie to najlepszy nawilżacz na skórę!
Wspomaga regenerację uszkodzonej skóry oraz procesy jej odnowy. Dzięki swym cudownym właściwościom spowalnia procesy starzenia. Ponad to doskonale łagodzi i zwiększa elastyczność skóry. A wszystko to dzięki swojej zdolności do syntezy elastyny i kolagenu. Aloes zawarty w szamponie zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Dzięki zawartym w roślinie składnikom: witaminie A, B2, C i E oraz aminokwasom.
Aloes jest humektantem. Humektanty, obok protein i emolientów, stanowią jeden z trzech niezbędnych składników, służących właściwej pielęgnacji włosów - odpowiadają za ich odpowiednie nawilżenie. W Makutu Aloes to podstawa naturalnej pielęgnacji. Znajdziecie go w naszych piankach, kąpieli magnezowej, szamponie, kremie UV, Serum Aloes-Malina oraz Serum Różane. Podsumowując Kochamy Aloes i już.