Blog

Makijaż a naturalny wygląd

Czy możesz czuć się piękna bez makijażu?

Nieskazitelna cera, przedłużone rzęsy lub wyrysowane kości policzkowe to dziś standard, bez którego czujemy się zaniedbane i brzydkie. Wszystkie chcemy być piękne, pragniemy chociaż trochę dogonić ideał wykreowany przez media, często jednak nie mając pojęcia o tym, w jaki sposób możemy to osiągnąć. W efekcie normą staje się zakrywanie twarzy grubą warstwą makijażu, a przecież nie da się wydobyć swojego naturalnego piękna, ciągle je maskując.

Oczywiście są takie okazje, które są dla nas wyjątkowe i ważne. W trakcie, których chcemy mieć perfekcyjny, trwały, mocny i nieskazitelny makijaż. Jednak stosowanie go codziennie nie jest dla nas dobre. Fluid, korektor, puder, róż, a do tego cień, maskara i pomadka, a każdy z tych kosmetyków jest ciężki, kryjący, na bazie poliglikolowej lub silikonowej, bo to właśnie one dają „ładne”, satynowe wykończenie. Czy to nie za dużo? Ciężko się dziwić, że mimo stosowania dobrej, zdrowej pielęgnacji, cera i tak jest przesuszona i podrażniona.

Unikaj pewnych składników

Można jednak temu zaradzić. Wybór kosmetyków kolorowych na rynku jest ogromny. Można wybierać w markach, kolorach i niezliczonych zastosowaniach. Jednak nasza decyzja co nałożyć na skórę powinna być przemyślana. Przed zdecydowaniem się na zakup kosmetyku, warto przeczytać jego skład. Unikaj między innymi takich składników: Talc, Paraffinum Liquidum, Nylon,  Polydimethylsiloxane, Methylparaben, Propyloparaben  (genarelnie parabenów). Zastanów się czy twoje kosmetyki muszą pachnieć. To właśnie aromaty w nich zawarte są substancjami najczęściej wywołującymi alergie.

Kiedy zapewnisz swojej skórze odpowiednio dobraną pielęgnację, dostarczysz jej niezbędnych składników odżywczych i pozwolisz prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia, być może z czasem będziesz mogła całkowicie zrezygnować z kosmetyków kolorowych. Brzmi nierealnie? Zacznij od niewielkich zmian. Regularne wypijanie świeżego soku z marchwi z odrobiną oliwy poprawi koloryt Twojej skóry. Postaraj się wyeliminować ze swojego życia również stres i zadbaj o prawidłową higienę snu.

Decydując się na makijaż należy zawsze wybierać mniejsze zło. Lepiej zastosować mniej preparatów, ale lepszej jakości. Na co dzień staraj się używać minimum. Zamiast podkładu rozprowadzonego na całej twarzy, spróbuj zastosować tylko korektor pod oczy i na niedoskonałości, najlepiej taki o składzie mineralnym, a całą twarz zmatuj lekkim, sypkim pudrem mineralnym.

Jeśli Twój styl to mocno podkreślone usta lub też uwielbiasz malować rzęsy maskarą – OK – Twoje zadowolenie to 90% efektu „WOW‟, a właśnie po to wykonujesz makijaż. Maluj je zatem, lecz pamiętaj o dokładnym zmyciu ich, kiedy makijaż nie jest Ci już potrzebny. Pielęgnuj swoje usta odżywczymi masłami roślinnymi albo nawilżaj je domowej roboty maskami, np. z miodu i twarogu. W rzęsy wmasować możesz dwie krople oleju rycynowego, który wzmocni je i pomoże im się zregenerować.

Skóra szczęśliwa, to skóra dobrze odżywiona, czysta i zdrowa!

Każda z nas jest inna, więc nie upodabniajmy się do siebie takimi samymi rysunkami na twarzy. Podkreślajmy to co w nas najpiękniejsze. Dajmy sobie szansę na pokazanie siebie i bycie odrobinę nie perfekcyjnymi. Po prostu bądźmy sobą i bądźmy szczęśliwe. W końcu nic nie zdobi naszej twarzy lepiej niż nasz piękny uśmiech.

 

Powinno Cię zainteresować...