Argania Spinosa Kernel Oil

Zwany też złotym olejem z Maroka. W kosmetyce wykorzystujemy olej wyciskany na zimno z surowych wysuszonych nasion. W takim procesie nie traci cennych składników aktywnych, a jest ich sporo, bo prawie 80% jego objętości stanowią niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe(NNKT).
Olej arganowy zawiera szereg fitosteroli oraz alkoholi triterpenowych. Sprawiają one, że działa przeciwzapalnie oraz łagodzi podrażnienia. Zawarta w oleju beta-amyrina chroni skórę przed nadmiernym wysuszeniem a butyrospermol pielęgnuje ją przed i po opalaniu.
Działanie oleju arganowego na skórę jest bardzo szerokie:
-Przyspiesza gojenie ran, owrzodzeń i oparzeń.
-Zapobiega nadmiernemu wysuszeniu skóry, podnosząc jej nawilżenie i elastyczność.
-Działa przeciwzapalnie, opóźniając procesy degradacji włókien elastynowych i kolagenowych.
-Zapobiega powstawaniu silnie zrogowaciałych (“suchych”) zaskórników, regulując wydzielanie łoju.
-Korzystnie wpływa na skórę cierpiącą na rumień, trądziki, łuszczycę, toczeń, łojotokowe zapalenie skóry i zapalenie mieszków włosowych.
W Makutu wykorzystujemy olej arganowy do produkcji ZŁOTEGO SERUM RÓŻANEGO.
Łączę go z olejami z dzikiej róży, lnianym i marchewkowym, z destylatami z róży damasceńskiej, dodaję ekstrakty ziołowe, witaminy i resweratrol, który wzmacnia dodatkowe działanie przeciwstarzeniowe płynnego dwufazowego serum.
Kropla dziennie wmasowana w skórę dba o nawilżenie, pielęgnację i jędrność twarzy. Dziewczyny twierdzą, że nie potrzebują innych kremów, wystarczy kropelka dziennie ZŁOTEGO SERUM RÓŻANEGO