Cannabis sativa (Hemp) Seed Oil

Skarbnica substancji i minerałów o właściwościach leczniczych i zdrowotnych. Kosmetyki na bazie oleju z konopi mają zastosowanie głównie jako produkty nawilżające, regeneracyjne i przeciwzapalne.
Olej tłoczony jest z dojrzałych nasion konopi siewnej, nie z kwiatów, i nie zawiera żadnych substancji psychoaktywnych. Od lat wykorzystywany był w przemyśle i kosmetyce gdyż ma piękne właściwości regeneracyjne i odżywcze.
Największą zaletą oleju jest wysoka zawartość Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT), czyli omega-3 i omega-6, które stanowią aż 80% składu oleju konopnego. Kluczowe dla ich właściwego działania są proporcje, które w oleju konopnym są wzorcowe i wynoszą 3:1, gdzie 3 to kwasy omega-6 a 1 stanowią kwasy omega-3.
Poza NNKT w skład oleju konopnego wchodzą witaminy A, B, D, E i K, minerały, przeciwutleniacze, proteiny, aminokwasy, karoten, fitosterole, fosfolipidy oraz cała gama substancji czynnych, które mają właściwości antyseptyczne, antyoksydacyjne, regenerujące i przeciwzapalne.
Olej z konopi jest olejem uniwersalnym. Oznacza to, że nadaje się do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Szczególnie pokochają go osoby ze skórą suchą (olej głęboko nawilża i nie pozostawia tłustego filmu); posiada on właściwości zmniejszające przebarwienia oraz wyrównuje koloryt skóry. Olej konopny jest również polecany do cery dojrzałej, działa jak balsam młodości, dzięki obecności antyoksydantów, wrażliwej i skłonnej do alergii, dzięki działaniu przeciwzapalnemu oraz zniszczonej – ze względu na zdolność do regeneracji komórek.